3.12.2018 / Gösterim Sayısı : 82

İşletme Ziyaretleri Gerçekleştirildi

#işletmeziyaretleri

İl Müdürümüz Sayın Orhan ŞAHİN Pazar ve Zile ilçelerimizdeki hayvancılık işletmelerinde incelemelerde bulundu. Ziyarete İl Müdür Yardımcısı Halil İbrahim SEVER , Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Salih ÇELİK, Pazar ve Zile ilçe Müdürleri katıldı.

                Tokatta  son yıllarda uygulan tarımsal  desteklerle hayvancılık işletmelerinin kapasitelerinin giderek arttığı, ziyaret edilen işletmelerden Zile ilçemizde; ÖZBARAN Hayvancılık 1500 büyükbaş besi, 1200 küçükbaş hayvan kapasitesi, KARSÜT çiftliği 120 baş süt işletmesi, Pazar ilçemizde;  Fuat CANSU ya ait 800 büyükbaş  Fatih ÇEZİK 150 büyükbaş , Celal AKIN a ait 300 büyükbaş ve  Sinan Salim AKIN a ait 800 büyükbaş hayvancılık işletmeleriyle ilimiz hayvancılığı ve ekonomisinin gelişmesine katkı sağladığı görülmüştür.

                İl Müdürümüz  Sayın Orhan ŞAHİN ziyaret esnasında yaptığı açıklamada " İl ve İlçe Müdürlüklerimizin tüm imkanları ile yetiştiricilerimizin yanında olduğunu   Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile mücadele kapsamında 7/24 yetiştiricilerimize hizmet verilerek, 2018 yılında ilimizde 1 milyonun üzerinde aşılamanın ücretsiz olarak yapılıp tüm işletmelerin yılda en az 4 kez ziyaret edildiğini belirtti. Ayrıca  İlimizin  hayvancılık potansiyeli yüksek iller arasında bulunduğu  kayıtlı 30.000 üzerinde hayvancılık işletme, 283.000 büyükbaş ve 388.000 küçükbaş hayvan mevcudiyetiyle bölgede 2. sırada yer aldığını, büyük işletme sayısının artmasının ilimiz ve ülkemiz hayvancığı için önemli olduğunu" belirtti.

                Yapılan ziyaretlerde yetiştiricilerle görüşerek istek ve önerilerini dinleyip  üreticilerimizin daima yanında olduklarını ve her konuda destek olunacağını ifade etti.


''