T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TOKAT İL TARIM ve ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ GÖNÜLLÜ ORDUSU ADIYAMAN İLİNE DESTEĞE GİTTİ

Yayın Tarihi : 10.02.2023

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden 32  personel 9 araçla deprem bölgesi olan Adıyaman iline gitti.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük depremde Kahramanmaraş başta olmak üzere, Malatya, Gaziantep Diyarbakır, Adıyaman, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Hatay, Osmaniye ve Kilis illerimiz büyük ölçüde etkilenmiştir.

Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde görev yapan, gönüllü olarak deprem bölgesinde çalışmak isteyen personellerden oluşan ikinci grup bugün yola çıktı. İl Müdürü Orhan ŞAHİN konu hakkında yaptığı açıklamada;

"6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem tüm Türkiye'mizi hüzne boğmuştur. Depremin olduğu günden itibaren İl Müdürlüğümüz çalışanları gönüllü olarak Deprem Bölgesine gitmek istemiştir. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın maddi manevi ihtiyaçlarının giderilmesi için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. 8 Şubat 2023 tarihinde gönüllü olarak 12 arkadaşımızı, 4 araç ve yardım malzemesi ile birlikte Adıyaman ilinde görev almak üzere yolcu ettik. Şu anda onlar orada canla başla çalışmaktadırlar. Bugün de 5 araç ve yardım malzemeleri ile birlikte 20 gönüllü arkadaşımız Adıyaman iline gitmek üzere yola çıkmıştır.  Şu anda toplamda 9 aracımızla 32 personelimiz deprem bölgesindedir. İl Müdürlüğü olarak elimizden gelen tüm desteği vermeye çalışıyoruz. Dünden itibaren de Tüm İl genelinde Deprem bölgesindeki yetiştiricilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için Yem Desteği kampanyası başlattık. Yem destekleri elimize geçmeye başladı. Yakında onları da deprem bölgesine göndereceğiz.

Ayrıca deprem bölgesinde görev almak isteyen gönüllü birçok arkadaşımız da sırada beklemektedir. İhtiyaç halinde onları da yolcu edeceğiz. Bu zor günlerde hiçbir zorlama olmadan tamamen gönüllülük esasına dayanarak yardım için talepte bulunan personellerime teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız orada canla başla çalışacaktır. Bu zor günlerde deprem bölgesindeki zor durumda bulunan vatandaşlarımıza maddi manevi yardımlar yaparak ve yanlarında bulunarak acılarını bir nebze olsun azaltmak ve daima yanlarında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Deprem bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı,  yaralılara şifa diliyorum." dedi.