T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

RAMAZAN AYI GIDA DENETİMLERİ

Yayın Tarihi : 16.4.2021

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ramazan ayında gıda piyasasında yaşanılan hareketliliğe paralel olarak tüketicilerin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için Gıda denetimlerini ve Covid-19 kapsamında yapılan Dinamik/Tematik denetimleri artırdı.  

İşletme denetimlerinde; İşletme Kayıt/Onay Belgesi, Hijyen ve Teknik Şartlar, Son Kullanım Tarihi, Etiket Bilgileri gibi konularında kontrollerin yapıldığı bildirildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Vekili Ümit OK Mübarek Ramazan ayında sofralarda güvenilir gıdaların bulunmasını sağlamak amacıyla gerekli denetimlerin yapıldığını ve ramazan ayı ve akabinde ramazan bayramı sonrasına kadar yoğun olarak denetimlerin yapılacağını kaydetti.

Ramazan ayında Marketler, fırınlar, lokantalar, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tatlı ve pastacılık ürünleri üretimi yapan işletmelerdeki denetimlerin artırıldığını söyledi.

Yıl boyunca halkımızın gıda güvenliğini sağlama ve güvenilir gıdaya ulaşımı noktasında yoğun bir çabanın harcandığını söyleyen İl Müdür Vekili Ümit OK tüketicilerin olumsuz durumları Alo 174 Gıda Hattına bildirmelerini durumunda kısa sürede müdahale etme olanaklarına sahip olduklarını ve bu konuda tüm halkımızın duyarlı olması gerektiğini ifade etti.