T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tokat İl Tarım Müdürlüğü Kadın personeli “En İyi Narkotik Polisi: Anne Projesi” Kapsamında Fidan dikti

Yayın Tarihi : 16.4.2021

Tokat İl Tarım Müdürlüğü Kadın personeli  "En İyi Narkotik Polisi: Anne'" projesi kapsamında Aralık ayında aldığı eğitimden sonra fidan dikme etkinliğine de katıldılar. Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen etkinliğe Vali Dr. Ozan Balcı, Emniyet Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Orman işletme Müdürlüğü kadın personelleri katıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından çocuk ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla hayata geçirilen "En İyi Narkotik Polisi: Anne Projesi "ve Polis Haftası etkinlikleri kapsamında fidan dikme etkinliği yapılmıştır.

Etkinlikte 300 çam, 100 badem, 50 dut ve 50 ceviz olmak üzere toplam 500 fidanı dikildi.

 Vali Dr. Ozan Balcı, "İçişleri Bakanlığının yüreklendirmesiyle Türkiye genelinde başlatılan En İyi Narkotik Polisi: Anne' projesinin Tokat'ta İl Emniyet Müdürlüğü tarafından başarıyla devam etmektedir. Türkiye'yi sevmek, milleti çocuklarıyla, geleceğiyle beraber sevmektir. Bu da yetmez çocukların da uyuşturucu ve uyuşturucu türevlerinden korunması lazım. Bu konuda da bizim en büyük gücümüz, enerjimiz anneler. Projeyi anneler üzerinden yürütüyoruz. En iyi narkotik polis annedir diyoruz. Tokat İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından proje kapsamında iki bin altı yüz anne eğitim aldı. Narkotik polis projesine büyük katkı sağlandı. Bugün de proje kapsamında annelerle birlikte ağaçlandırma yapıyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Annelerimizin daha çok duyarlı olmalarını istiyorum. Hiçbir çocuğumuzun uyuşturucuya bulaşmasını asla istemeyiz. Biz mücadelemizi zaten veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz ama polisiye tedbirlerin yanı sıra ailelerin bilinçli olmasını çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın her biri bir kıymet, her biri bir değer. En iyi narkotik polis anne projesinin memleketimize, milletimize, Tokat'ımıza, Tokatlı hemşerilerimize hayırlı uğurlu  olmasını diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum." dedi.