T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KARANTİNADAKİ YETİŞTİRİCİMİZE KOÇU KÖYÜNDE TESLİM EDİLDİ

Yayın Tarihi : 12.3.2021

Pandemi sürecinde karantina da bulunan köy ve mahallelerimizde ki yetiştiricilerimizi hibe ve destekleklerden yararlanması için personelimiz özveri ile çalışıyor.

Valiliğimiz tarafından uygulamaya konulan "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi" ile ilimiz küçükbaş hayvan varlığını artırılması, işletme ölçek büyüklüğünün geliştirilmesi, dişi kuzu kesiminin engellenmesi,  atıl işletmelerin canlandırılması amaçlanmıştır.

Bu proje ile küçükbaş hayvan alımı gerçekleştirilen sürülerde ırk ıslahını yapmak, kan yakınlığının giderilmesini sağlamak aynı zamanda birim hayvandan alınan verimin artırılması amacıyla damızlık yüksek vasıflı bafra ırkı koçlar 11.03.2021 tarihinde İl Müdürlüğümüzde Vali Dr. Ozan BALCI ve İl Protokolünün katalımı ile dağıtımı yapıldı.

Dağıtım törenine Pazar İlçemiz Bağlarbaşı köyündeki karantina sebebiyle törene katılamayan yetiştiricilerinden Murat GÜLTEN' e %75 hibeli koçu Maske, Mesafe ve Dezenfeksiyon önlemlerine riayet edilerek köyüne gidilmiş ve Karantina Güvenlik Kontrol Noktasında teslim edilmiştir.

Yetiştiricimize hayırlı olması dilerim.

Sağlıklı ve Güvenli Hayvansal ve Bitkisel Üretim için pandemi süresince de yetiştiricilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. 

 

                                                                                                   Orhan ŞAHİN

                                                                                   Toka İl Tarım ve Orman Müdürü