9.10.2018 / Gösterim Sayısı : 68

Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık Sertifikasına Sahip Kişilere Mesleki Gelişim Eğitiminin 2. si verildi

#MESLEKİ TEKNİK EĞİTİMİ

        Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sertifikasına Sahip Kişilere İl Müdürlüğümüz Eğitim ve Toplantı Salonunda  '' Mısır Yetiştiriciliği , Silaj Yapımı ve Silajın  Hayvan Beslemedeki Önemi ''  konulu Eğitim verildi.

        İl Müdürlüğü toplantı salonunda Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürlüğünce "Mısır Yetiştiriciliği , Silaj Yapımı ve Silajın Hayvan Beslemedeki Önemi" konulu eğitim toplantısı yapıldı.

        Şube Müdürleri ,  Personel ve Tarım Danışmanlarının katıldığı eğitimi Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Sn. Selver TALİ verdi.

       Şube Müdürü Selver TALİ "öncelikli olarak kaliteli kaba yemin hayvancılıkta ne kadar önemli olduğuna değindi bir hayvancılık işletmesinde ilk tesis maliyetinden sonra en yüksek harcama kalemini besleme giderlerinin oluşturduğunu bunun için kaliteli kaba yem üretimine önem verdiklerini" belirtti.

       2 saat süren eğitime 70 katılımcı iştirak etti. Eğitim süresince Mısır Tarımı , Silaj tekniği ve Silajın Besin Olarak Değeri ve Kullanımı gibi önemli  konular işlendi.

       KTV şube müdürlüğünce de eğitim sonunda katılımcılara "Bu tür eğitimlerin devam edeceğini, ihtiiyaca göre her ay değişik bir konuda eğitim planlandığı ve T.Yayım ve Danışmanlık sertifikasına sahip kişilerin mutlaka katılması gerektiği ve il müdürlüğünü takip etmeleri gerektiği" bilgisi verildi.


''