10.8.2018 / Gösterim Sayısı : 78

Küçükbaş Halk Elinde Islah Projesi Proje Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

#halkelindekucukbas

İlimizde yürütülmekte olan 2 adet Halk Elinde Karayaka Irkı Islah Projesi, Akkaraman Irkı Halk Elinde Islah Projesi ve Kıl Keçisi ıslah Projesine ait 4 projenin proje yürütme kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda Amasya'da yürütülen Karayaka Irkı Halk Elinde Ülkesel Projesinin yürütme kuruluda gerçekleştirildi.

 Amasya ve Tokat İllerinde yürütülen Halk Elinde Ülkesel Küçükbaş Projelerinin proje tebliğ ve talimatlarında belirtilen  yılda bir kez yapılması gereken proje yürütme kurul toplantısı müdürlüğümüz toplantı salonunda 30.07.2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünden proje genel koordinatörü Dr Vedat AKGÜNDÜZ başkanlığında İl Müdürü Orhan ŞAHİN, Hayvan Sağlığı Yet. Ve Su Ür. Şube Müdürü Salih ÇELİK, proje lideri, Dr. Öğr. Gör. Emre ŞİRİN, Tokat Koyun Keçi Yet.Bir. başkanı Turan SALDICIER, Amasya Hayvan Sağlığı Yet. Ve Su Ür. Şube Müd. Tem. ve Amasya DKKYB başkanı katıldı.

 İlimizde yürütülen projelerin işleyişi ve dönem içerisinde yapılması gereken konuların görüşüldüğü toplantıda İl Müdür Sayın  Orhan ŞAHİN  "Projelerin ilimiz için öneminin altını çizerek küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi için gereken tüm çalışmaların en üst seviyede yapıldığını ve uygulanan projelerin ilimiz hayvancılığına katkısının artarak devam ettiğini belirterek  2017 yılı için 142 yetiştiricimize ıslah projesinden ve 2 yetiştiricimize koruma projesinden olmak üzere toplamda 1,8 milyon  TL destekleme ödemesi yapıldığını  bu desteğin ilimiz küçükbaş hayvancılığın gelişmesi açısından önemli bir  katkı olduğunu" söyledi.


''