27.6.2018 / Gösterim Sayısı : 90

"10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması" başladı.

     Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın, Denizbank sponsorluğunda düzenlediği Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışmasının 2018 yılında yapılacak yarışmada temayı , Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımızın  hayvansal üretimde yerli ve yeterli üretimi gerçekleştirme ve net ihracatçı bir ülke olma hedefleriyle "Hayvan Hastalıklarıyla Mücadele ve Buzağı Kayıplarını Önleme Yılı" olarak ilan edilmişti.

    Sağlıklı buzağı ve verimli hayvancılık çalışmalarının önemini vurgulamak ve projeye destek olmak amacıyla tema konusunu "Buzağı Yılı" olarak belirlemiştir.   

    Herkesin katılımına açık olan 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması  Büyükbaş hayvancılık başta olmak üzere tarım, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla da  yarışmaya katılabileceklerdir.

   Yarışma başvuruları 24.04.2018 tarihinde başlayıp 21.09.2018 tarihinde sona erecek, sonuçlar  26.10.2018 tarihinde www.tariminsan.com, www.tarim.gov.tr, www.tarimtv.gov.tr internet adreslerinden ve yarışmaya ait sosyal medya kanallarından duyurulacaktır.

Katılım Şartları için tıklayınız


''