11.6.2018 / Gösterim Sayısı : 102

Dokap Projelerinden Güneş Paneli Dağıtımı Yapıldı

DOKAP PROJELERİNDEN GÜNEŞ PANELİ DAĞITIMI YAPILDI

 

 

07 Haziran 2018 tarihinde, İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen DOKAP projelerinden olan   'Göçerlere Bir Umut Aydınlık Projesi' kapsamında güneş paneli dağıtım töreni yapıldı. Müdürlüğümüz tarafından 2016 yılında DOKAP idaresine sunulan 2017-2018 yıllarında 455.500 TL bütçe ile uygulanmaya başlanan  proje kapsamında Tokat ilinde yaylaya çıkan ancak elektrik imkanları bulunmayan başta Islah Projesi ve SOYBİS Projesine dahil küçükbaş hayvan yetiştiricileri olmak üzere toplam 409 adet yetiştiricimize Güneş Paneli dağıtımı yapıldı.

İl Müdürlüğümüz ve birlik tarafından düzenlenen programa, Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Sayın  Orhan ŞAHİN, İl Müdür Yardımcılarımız Ümit OK ve Halil İbrahim SEVER, Şube müdürleri, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan SALDIRICIER ve çok sayıda yetiştirici katıldı.

 

 

Sayın valimiz programda yaptığı konuşmasında "Tokat'ın ilkim ve toprak yapısı itibariyle ülkenin tarımsal faaliyet açısından çok önemli bir İl'i olduğunu Valilik, İl Özel İdaresi, Kalkınma ajanları vb. aracılığıyla sürekli tarımı ve çiftçiyi desteklediklerini, Tokat ilinin DOKAP a alınması ile birlikte hazırlanan yeni projelerlede iyi bir ivme kazanıldığını tarımda üretim ve kaliteyi arttırmak için çok çalışılması gerektiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti." Birlik başkanı Sayın Turan SALDIRICIER de bir konuşma yaptı. Daha sonra  409 adet güneş panelinin dağıtımı Sayın Valimiz Dr. Ömer  TORAMAN ve yetkililer tarafından gerçekleştirildi.

 

            Proje ile yayla şartlarında gündelik aydınlatma ihtiyacının karşılanması, üretilen süt ve süt ürünlerinin bozulmasının engellemesi, TV izleme, telefon şarjı vb. ihtiyaçlarında  giderilmesi düşünülmüştür.


''